КУЛЬТУРА

    Значна діяльність у сфері культури представлена переважно Центром культури та дозвілля в смт. Чабани (далі – Центр), якому в 2016 р. виповнилося всього рік з дня заснування. Також, значна культурно-масова робота діяльність, до якої залучаються як учасники так і глядачі наших населених пунктів, проводиться в с. Новосілки районним Будинком культури. Районний відділ культури управляє роботою закладів культури, а виконавчий комітет Чабанівської селищної ради координує діяльність Центру, затверджує плани роботи та заслуховує звіти про виконану роботу. Директор Центру - Ольга Когут, а його учасниками є діти та дорослі. У Центрі проводяться заходи з нагоди державних та релігійних свят, пам’ятних чи визначних дат. Проводилися клуби, круглі столи. За допомогою фахівців, діти в Центрі мають змогу всебічно розкривати свої таланти - співають, танцюють, малюють.
  Так, зібрали багато мешканців смт. Чабани та гостей організовані Центром, українські вечорниці, де учасники та гості заходу поринули в атмосферу української національної культури: танцювали гопак, співали веселі українські пісні, смакували традиційними українськими варениками, млинцями, кутею.
  Районний захід - Свято Масляної в колориті українських традицій, з народними умільцями, які презентували виставку робіт, з піснями, млинцями та варениками святкували в м. Вишневе, в якому брала участь Чабанівська сели рада, мешканці смт. Чабани та с. Новосілки - майстри з вишивки, поробок, вокальні ансамблі Центру та свої поетичні збірки представив Едуард Дегодюк.
  У 2016 р. в Центрі культури та дозвілля за підтримки Чабанівської селищної ради був проведений вечір-зустріч та презентація книги «Болить душа за Україну», автором якої є наш земляк, поет, відомий науковець у галузі агроекології - Едуард Дегодюк.
  Цікаво пройшов вечір, присвячений Заслуженому художнику України – Юрію Пацану та його родині.
  Українська земля славиться своїми талановитими людьми, і таких талановитих майстрів є багато і в наших населених пунктах, які передають свої вміння з поколінні в покоління. За їх участю було проведено виставку-ярмарку «Великодні візерунки», де діти презентували власні вироби, а Чабанівська селищна рада відзначила переможців грамотами та винагородами.
  На заходи до дня тридцятих роковин з дня Чорнобильської катастрофи, які пройшли в приміщенні ветеранських організацій с. Новосілки та в Центрі культури в смт Чабани, були запрошені ліквідатори ЧАЕС, потерпілі від аварії на ЧАЕС, яким вручалися за підтримки селищної ради, грамоти та подарунки. Учасники творчих колективів провели для запрошених гостей вечір-реквієм «Чорнобиля гіркий полин».
  За сприянням Чабанівської селищної ради відбулися урочисті заходи до Дня Примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій Війні. У програмі урочистих заходів відбулися панахиди за загиблими та померлими під час Другої Світової війни та концертна програма, по закінченню якої бажаючих учасників заходу частували солдатською кашею.
  З нагоди 25-ї річниці Незалежності України, Чабанівська селищна рада брала участь у районному культурно-розважальному заході, який проходив у м. Боярка. Відзначене це свято було і в смт. Чабани. На захід, проведений Центром, були запрошені у т.ч. учасники АТО, яких було відзначено Чабанівською селищною радою.
  Велику кількість дорослих та дітей в Центрі зібрали заходи до Дня сім’ї, Вишиванки, Матері на святі «Україна – велика родина».
  Чудовим та яскравим дійством пройшли в Центрі Андріївські вечорниці, із традиційним ворожінням та калитою.
  У звітному році, із залученням народних умільців, організовувалися майстер-класи для дорослих та дітей. Майстер-клас з малювання по живопису проводив Заслужений художник України – Юрій Пацан, по карвінгу (мистецтво художнього різьблення по овочах та фруктах) –– Галина Єфремова, проходили майстер-клас по виготовленню прикрас із фетру, композицій з осіннього листя тощо. Також протягом року проводилися майстер-класи з вітражного розпису скла, які професійно проводила Таїсія Другакова - переможець у народному та інтернет-голосуванні фестивалю писанок, що проходив у цьому році на Софіївській площі в м. Київ.
  Хочемо проінформувати, що у 2016 р. в Центрі народилися такі чудові колективи, як:
  - вокальний дитячий ансамбль «Веселі дзвіночки», учасниками якого є діти від 5 до 8 років, а керівником - Наталія Галинська;
  - вокальний ансамбль «Мрія», учасники - діти від 10 до 14 років, керівник Надія Гопчак;
  - вокальний ансамбль «Сузір’я», учасниками є дорослі, керівник Ігор Дячок.
  Організовані при Центрі вокальні ансамблі, за активною участю дорослих та дітей, брали участь не лише в місцевих заходах, а й в конкурсах та фестивалях, у т.ч. були запрошені для участі в святкових концертах до Днів села Лісники та Шпитьки.
  У с. Новосілки були проведені народні гуляння до свята Івана Купала. Масова участь мешканців нашої громади та гостей була під час святкування Дня села Новосілки, якому в 2016 р. виповнилося 90 років.

  Отже, підсумовуючи вищевикладене, хочемо зазначити, що 2016 рік видався складним, але разом ми досягли певних результатів, які за показниками є одними із кращими в Києво-Святошинському районі. Також, хочемо подякувати всім, хто нам довіряє, хто разом з нами дбає про громаду, наші населені пункти, підтримує та допомагає.

З повагою, голова Чабанівської селищної ради Олександр Киризлієв.

21

назад 20 стр.   далі 22 стр.