У зверненнях порушено 2001 питання, що на 1156 (на 42%) більше, ніж у 2015 р.. Це різні питання: - земельних відносин, соціального захисту, з охорони здоров’я, з питань комунального господарства, з житлової політики, з екології, з законності та охорони правопорядку. 21 особа з посвідченням учасника бойових дій у 2016  р. звернулися до Чабанівської селищної ради із заявами про виділення земельних ділянок під забудову.
 Аналізуючи такі статистичні факти, можна сказати, що найбільше громадян звертається до селищної ради з земельних та соціальних питань. У селищній раді на даний час знаходиться понад 2 тисячі заяв на отримання земельних ділянок. Звісно, всі люди мають право на отримання земельних ділянок, які ще не скористалися своїм правом. Звертаються різні категорії населення: ті, що пропрацювали в господарствах – ветерани праці, учасники та ветерани війни, учасники ліквідації на ЧАЕС, учасники бойових дій в інших державах та вже сьогоднішні, учасники бойових дій в зоні АТО, багатодітні, малозабезпечені та інші. Над цим питанням ми теж працюємо. Нам вдалося за рік прийняти 2 генеральних плани, ввести в межі смт. Чабани та с. Новосілки землі, які перебувають в державній власності Національної академії аграрних наук України – ННЦ «Інституту землеробства НААН» та Інституту садівництва. Понад 15 років, з різних об’єктивних та суб’єктивних чинників, ці генеральні плани не приймалися, що виявилось далеко не на користь населенню. Землі, які сьогодні плануються під забудову, не є власністю селищної ради, але завдяки прийнятим генеральним планам, саме наша громада вирішує, що хоче бачити на території наших населених пунктів та яка від забудови очікується користь для громади.
 Звичайно, сьогодні нагальне, болюче питання, з яким звертаються громадяни, це – поліпшення житлових умов.
 На квартобліку в селищній раді перебуває понад 400 сімей. Через відсутність земель у власності селищної ради, ми не можемо бути замовником багатоквартирних будинків, не маємо змогу сьогодні забезпечити квартирами черговиків, які перебувають в черзі понад 10, 20 і 30 років. Люди, отримавши земельні ділянки, могли б значно покращити своє матеріальне становище, вирішити проблему житлового питання. Адже низькі пенсії та зарплати, відсутність робочих місць відображаються на соціальному рівні громадян як у державі, так і в нашому регіоні зокрема.
 Одне з підтверджень вищесказаному – це результати аналізу звернень громадян з питань надання субсидій. Всього з питань субсидій у 2016 р. до Чабанівської селищної ради звернулося - 1510 осіб. Хочемо зазначити, що оформлено 83 % справ наших мешканців, поданих для оформлення субсидій. З боку селищної ради - ми тримаємо це питання на постійному контролі. Налагоджуємо співпрацю з працівниками районного управління праці та соціального захисту населення, які оформляють подані справи.

3

назад 2 стр.   далі 4 стр.